Atomic Blonde izlemek için 5 Neden
Atomic Blonde izlemek için 5 Neden

Charlize Theron güzelliği ile macera dolu sahnelerin bir araya geldiği film bu hafta vizyona giriyor. 2003 yılında Monster (Cani) filmiyle oscar kazanan güzel aktris aksiyon filmlerinin aranan yüzü olduğunu 2015 yılında Mad Max: Fury Road (Mad Max: Öfke Yolu) filminde bir kez daha kanıtlamıştı. Bu sefer daha fazla mermi, kavga,lüks arabaların mahvolması ile karşımıza geliyor. İşte Atomic Blonde (Sarışın Bomba) ile ilgili sizler için derlediğimiz bilgiler… Aman dikkat bu yazı spoiler içerir..

1. Berlin Duvarının yıkıldığı döneme bir yolculuğa çıkıyoruz.

Özel MI6 ajanı Lorraine Broughton(Charlize Theron) bir KGB ajanı tarafından çalınan müttefik ajanların bir listesinin bulunduğu dosyanın peşine düşer. Durumu daha kişisel kılan etmen ise bu KGB ajanının dosyayı çaldığı MI6 ajanının Lorraine Broughton’ın sevgilisi olması.

2. Kariyerine dublörlük yaparak başlayan yönetmenin ilk filmi.

Yönetmenlik tecrübesi fazla olmayan David Leitch daha önce John Wick‘te 2.Yönetmenlik yapmıştı. Kendisi Brad Pitt’in çoğu filminde ona eşlik etmiş. Daha sonra dublör koordinatörlüğü yapmaya başlayan Leitch kariyerini bir süre böyle devam ettirmiş. İlk yönetmenlik deneyimini de John Wick ile tatmış.

3. Charlize Theron karakterin kazanma hırsına bayılmış.


Verdiği röportajda karakterin kazanma hırsı, amacı doğrultusunda her şeyi göze alabilmesinin kendisi çok etkilediğini söyleyen Charlize Theron, bu rolü oynarken çok keyif aldığını söylemiş.

4. 80’leri hatırlatan müziklerin aksiyon filmiyle harika uyumu.

Charlize Theron filmdeki müziklerden şöyle bahsediyor : ” Dönemin duygularını yansıtmak için 80’lerdeki müziklerin kullanılması izleyenleri farklı bir havaya sokuyor, izleyiciler kendilerini soğuk savaş döneminde hissedecek. Filmde kullanılan müziklerin çoğu hikaye anlatımına uygun. ”

5. Charlize Theron kadın bir ajanı canlandırmaktan gurur duymuş.

Karakterin kadın olmasının onun duygusal ve kadınsal yönden farklı şartlar altında bu maceralara girmesinin bu rolü oynarken kendisinin de gururlanmasına sebep olduğunu ifade ediyor.

Bakalım bu Atomic Blonde sinemalarda nasıl karşılanacak,heyecanla bekliyoruz!

Bu heyecana tanık olmak için Atomic Blonde izle. İyi Seyirler.

Yorumlar (0)